Svet-Stranek.cz
Od 21.7. 2017 do 7.8.2017 neexpedujeme žádné zboží. Děkujeme za pochopení!
www.mpneu.cz

Pirelli Snowcontrol 3:Od 21.7. 2017 do 7.8.2017 neexpedujeme žádné zboží. Děkujeme za pochopení!

Pirelli Snowcontrol 3

Pirelli Winter Snowcontrol 3, je nová zimní pneumatika premiového italského výrobce pneumatik, která je určená pro vozy střední a nižší střední třídy a malé kompakty. Pneumatika je vlastně optimalizovanou náhradou velmi oblíbené pneumatiky Pirelli Snowcontrol 2, která patřila a patří (stále se vyrábí) mezi jedny z nejtišších pneumatik s vynikajícími výsledky na sněhu a vynikající ovladatelností na zledovatělém povrchu. 
Co je tedy nového? U pneumatiky zůstal zachován systém řešení dezénu. Dezén je taktéž směrový s podobně řešenými drážkami a lamelami. Dezén má ale více zakulacený profil. To má za následek zvýšení trakce na zasněženém povrchu a tím i zvýšení funkční efektivity každé sekce. Samotný dezén je tvořen stejně jako u předchůdce kostkovými záběrovými lamelkami, které jsou poskládané "do cihliček" a prokládáné obvodovými drážkami, které zvyšují jízdní stabilitu a zajištují, aby se bloky při jízdě do zatáčky nedeformovali. Dezén se opírá o masivní středové žebro, ze kterého vybíhají odvodové příčné drážky, které odvádí vodu a sníh do stran. Kolem tohoto žebra jsou dvě široké obvodové drážky, které odvádí vodu za dezén a snižují tak riziko aquaplaningu. Co je na těchto drážkách velmi zajímavé, že na dně těchto drážek jsou také záběrové lamelky, ty pomáhají záběru v hlubokém sněhu a pomáhají vyhazování sněhu, aby nedošlo k zalepení drážek sněhem.Krajní blok dezénu je rozdělený na polovinu v místě, kde začíná sešikmení vedoucí do středu dezénu. Tyto lamelky slouží hlavně při brždění, díky své zvláštní geometrii a také jsou neocenitelným pomocníkem při jízdě do zatáčky, kde pomáhají vysoké stabilitě. Interaktivní stavba lamel, jak se tento systém v podání pirelli nazývá a kterou používá prakticky u všech svých zimních dezénů umožňuje vertikální a nezávislý pohyb kostek běhounu. To má za následek zvýšení kontaktní plochy a posílené brždění i na nerovném a hrbolatém povrchu.Boční partie pneumatiky jsou tvořeny zcela novou inovativní základní směsí a novou geometrií patky, to má za následek excelentní stabilitu a ovládání na suchu a také komfort, patka je jedna z nejdůležitějších částí pneumatiky, přenáší vibrace jdoucí od dezénu na disk a zároveň na její kvalitně závisí stabilita při jízdě do zatáčky. Na boku v místě přechodu bočnice a dezénu jsou také vidět boční zářezy, které drží stabilitu při jízdě na sněhu a sněhové břečce, aby pneumatika neklouzla a neutrhla se. 
Pneumatika má oproti svému předchůdci optimalizovanou směs běhounu, tato nová generace zimní směsi zlepšuje rovnováhu mezi chováním na mokrém povrchu a chováním na sněhu. Toho bylo dosaženo prostřednictvím poly butadieonu a došlo tak vyváženému výkonu na sněhu a ledu. Pirelli tvrdí, že nyní má pneumatika oproti dezénu Snowcontrol 2 více zlepšené chování na mokru. Můj osobní názor je, že ani SC 2 nebyla na mokru vůbec špatná a já s ní měl velmi dobré zkušenosti. Pro oba dezény ale platí, že jsou to jedny z nejkomfortnějších zimních pneumatik s velmi tichým proběhem a velmi dobrým kilometrovým výkonem. Dezén Snowcontrol III byl zároveň vytvořen s ohledem na novou evropskou legislativu, pneumatika má tak velmi nízký valivý odpor a dosahuje vynikajích hodnot při jízdě na mokrém povrchu.


Pneumatiku Pirelli Snowcontrol 3 velmi doporučujeme. Mně osobně se tato pneumatika velmi líbí, stejně jako její předchůdce. Obě pneumatiky jsou vhodné pro řidiče, kteří se nejčastěji pohybují po městech a dálnici, kde ji oceníte při jízdě na mokru a hlavně sněhové břečce, zároveň je pneumatika i velmi komfortní, takže se na ní budete cítit za sucha velmi dobře, pneumatika skvěle reaguje řízení a je velmi přesná. Dle našeho názoru se jedná o velmi povedenou pneumatiku.


Pneumatiky Pirelli Snowcontrol 2 a  Snowcontrol 3, můžete samozřejmě zakoupit v našem obchodě a jejich kompletní nabídku si můžete prohlédnout ZDE

návštěvníků stránky
celkem929 900
tento týden1 144
dnes32