Svet-Stranek.cz
Od 21.7. 2017 do 7.8.2017 neexpedujeme žádné zboží. Děkujeme za pochopení!
www.mpneu.cz

Zimní pneumatiky:Od 21.7. 2017 do 7.8.2017 neexpedujeme žádné zboží. Děkujeme za pochopení!

Zimní pneumatikyOpět po roce nastal čas na přezutí zimních pneumatik. Letos je stejně jako loni u nás plošná povinnost použití zimních pneumatik v období od 1. listopadu do 31. března pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, námraza nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat  souvislá vrstva sněhu, led, nebo námraza....tak zní novela zákona o Provozu vozidel v zimním období. Dále zákon uvádí, ale to již platí několik let, že minimální hloubka dezénu musí být 4 mm v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech.


Nabídka pro zimní sezonu 2016-2017

Tak se nám po tropickém létě přiblížila opět doba na přezouvání zimních pneumatik. 

Letos není tolik nových dezénů jako v minulých dvou sezonách, ale na druhou stranu o to více jsou to podstatné novinky. 

Finský Nokian nasadil těžký kalibr v podobě nového dezénu Nokian WR A4, který nahradil velmi oblíbený asymetrický dezén Nokian WR A3. Pneumatika je určená pro vysocevýkonné automobily a vyrábět se bude od 16 do 20 palcových velikostí.  

Jednoznačně platí, že Nokian má jednu z nejsilnějších modelových řad v historii. Jak taky ne, vzhledem k tomu, že před 80 lety Nokian uvedl na trh první zimní pneumatiku na světě! 

Pokud máte vozidlo SUV, tak určitě nevynechte právě od Nokian dezén Nokian WR SUV 3. To je prakticky nejlepší zimní pneumatika pro vozidla SUV vůbec!

Další obrovskou novinkou je německý Continental WinterContact TS860. Ano velmi oblíbený dezén Continental WinterContact TS850 má svého nástupce. Jak sám Continental uvádí, než nový dezén, tak se jedná spíš o evoluci dezénu TS850, kde nejvýraznější rozdíl je ve středové části pneumatiky. Ale to vše se dočtete v recenzi pneumatiky Continental WinterContact TS860


Nové dezény pro tento rok představila značka Fulda a Sava. Tyto značky, které jsou členém koncernu Dunlop Goodyear, uvedli na trh pneumatiky Sava Eskimo HP2 a Fulda Kristall Control HP2. Nové dezény si každá trochu vzala od premiových pneumatik Dunlop a Goodyear a je třeba říct, že speciálně Sava Eskimo HP2 vypadá opravdu skvěle. 

Po téměř osmi letech se dočkal nového dezénu i Kleber. Velmi oblíbená značka pneumatik spadající do koncernu Michelin má nový dezén Kleber Krisalp HP3 a samozřejmě je k ní i dvojče BF Goodrich G-Force Winter 2. Tyto pneumatiky jsou úplně stejné a liší se pouze názvy, ale běhoun a směs je zcela identická Nicméně nový dezén se mi osobně líbí více jak mateřský Michelin Alpin 5. A osobně si myslím, že i funkčně nebude rozhodně vůbec zaostávat. Klebery vždy byly vynikající pneumatiky v poměru cena/výkon při velmi vysokém kilometrovém proběhu.

No a poslední novinkou zimní sezony je novinka od italského výrobce Pirelli. Pirelli uvedla na trh pneumatiku Pirelli Cinturato Winter, která nahrazuje dezén Pirelli Snowcontrol 3. Nový dezén je zcela přepracovaný. Má velmi pěkně tvarovaný šípovitý dezén, který má daleko větší trakci a záběrové schopnosti.

Matador pro letošní rok sice nemá novinku, protože jejich řada je opravdu vynikající v každém dezénu a nabízí opravdu vysokou užitnou hodnotu, kvalitu za opravdu velmi nízkou cenu, obzvlášť u dodávek je tento trend opravdu velmi znatelný.

Pneumatika, která stojí rozhodně za zvážení je rakouský Semperit Speed-Grip 2, protože to je pneumatika, která opravdu nabídne maximální vlastnosti v zimních podmínkách. Však jsou také opravdu při vývoji testované v Alpách a v minulých letech se pokaždé v testech umístila hodně vysoko a nechala za sebou i věhlasné značky. Upřímně řečeno v poměru cena/výkon je to ideální volba a v neposlední řadě je třeba říct, že naše Barum Polaris 3 rozhodně v ničem nezaostává a jedná se o vynikající pneumatiku pro běžnou a bezpečnou jízdu za každých okolností.

A také nezapomeňte na naše recenze zimních pneumatik. Nejsme žádní spisovatelé, ale snažíme se Vám nich pneumatik představit, ukázat, co která lamela umí a hlavně jsou tam pneumatiky, o kterých víme, že jsou tím nejlepším, co můžete v zimě na auto namontovat. Testy zimních pneumatik 2016-2017 se postupně zveřejňují a přidáváme je, jak vychází na světlo postupně.
Pamatujte, že u pneumatik to v autech všechno začíná, tak jejich nákup nepodceňujte :-)

 
Kontakt:

Michal Hrubec
tel.: 777814661, email: info@mpneu.cznávštěvníků stránky
celkem929 777
tento týden1 021
dnes436