Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

Nové letní dezény:

Nové letní dezény

Pro větší přehled o nových dezénech, jsme vytvořili přehled pneumatik, které vstupují na trh.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   další > | na konec >>
20.01.2017 Sava Intensa UHP2

Sava Intensa UHP2
Sava po pěti letech představila nástupce vysocevýkoného segmentu pneumatik vyráběných od 17" do 20" velikostí. Nový dezén nese název Sava Intensa UHP 2 a pneumatika vypadá opravdu strašně moc pěkně. Opět jak je u koncernu Dunlop Goodyear zvykem, tak pneu má některé prvky z goodyearu F1 Asymmetric 3. Nově jsou řešené krajní drážky, které jsou více zaoblené, než u předchůdce, čím došlo ke snížení valivého odporu a jízdního komfortu v zatáčkách a zlepšení přilnavosti na mokrém povrchu. Střed pneumatiky je také rovněž nově koncipovaný. Pneumatika má větší poměr pryže vůči drážkám, než u předchůdce a tak pneumatika získá vyšší tuhost při ostřejší jízdě, při zachování odvodu vody, který je řešen systémem na sebe navazujících odtokových lamel, které mají rozdílnou geometii naklápění. Zároveň pneumatika bude díky tvarování profilu o dost tišší a komfortnější.

14.02.2016 Semperit Van-Life 2

Rakouský Semperit představil pro letní sezonu 2016 zcela nový dezén pro dodávky a lehká užitková vozidla Van-Life 2. Popravdě Semperit dělal vždy vynikající pneumatiky, ať už zimní nebo letní. Ale dle mého názoru dezén Van-Life 2 bude hodně revoluční. Už jen proto, že do tohoto dezénu Semperit implementoval spousty inovační technologií. Například drážky ve tvaru písmene S pro rozšíření odvodu vody v hlavních drážkách je výborná věc. Nově jsou konstruované také příčné lamely na středových blocích s tzv. stěračovým efektem, které svým sklonem snižují tření a deformaci bloků, což významným způsobem zvyšuje přilnavost. Co se mi ale osobně líbí nejvíce, je protihluková bariera v příčných drážkách mezi krajní bloky. jsou to takové schůdky, které narušují proudění vzduchu a dělají ho vlnovitým, čímž zásadně snižují vnitřní hlučnost pneumatiky. Hodně dobře je vyřešný i sklon krajních bloků a pneumatika se tak hodně přiblížila komfortu a jízdním vlastnostem osobních pneumatik. Pneumatika Semperit Van-Life 2 tak jednoznačně nezaostané za svým předchůdcem, který byl opravdu špičkový a semperit určitě zůstane na špičce mezi dodávkovými pneumatikami středního segmentu, která se jednoznačně nejvíce vyplatí v poměru cena/výkon. (Obrázek bude doplněn později)

01.02.2016 Michelin Pilot Sport 4

Michelin Pilot Sport 4
Michelin pro jarní sezonu 2016 představil nástupce dezénu Pilot Sport 3. Čtvrtá generace této vysoce výkonné UHP pneumatiky se sportovním charakterem. Nový dezén zase tak nic moc převratného nenabídne, už jen proto, že dezénu Pilot Sport 3 nebylo co vytknout. My jen pevně doufáme, že nový dezén nebude mít zase o něco nižší kilometrovou výdrž jako v případě dezénu Primacy 3 vůči svému předchůdci. Nový dezén má v každém případě poupravený dezén v rámci současných trendů. Nechybí tak klopené kraje dezénových bloků. Zcela nová je směs pneumatiky, která je kombinací pryže s funkčními elastomery a silikou a pneumatika má zároveň širší odvodové drážky než předchůdce pro vyšší a rychlejší odvod vody. Zcela nová je ale konstrukce, hybridní aramidovo-nylonový pás přenáší okamžitě a přesně pokyny řízení na silnici, což zajišťuje přesnější odezvu řízení k pneumatice. Dezén díky své pružnosti tak lépe kopíruje vozovku a nerovnosti, čímž je zajištěná maximální přilnavost na každém typu povrchu a nerovnosti, tak jen doufejme, že tato funkce nesníží zásadně jízdní komfort, protože díky měkčí konstrukci bude pneumatika přenášet více rázů do patky pneumatiky a ta dále do vozidla. Jinak je ale Michelin Pilot Sport 4 velmi vydařenou novinkou a bude zajímavé sledovat její boj s novinkami od Dunlop a

16.01.2016 Nokian iLine

Nokian iLine
Finská společnost Nokian, dokončila pro letošní rok obměnu svých dezénů na řadu "Line". Posledním dezénem ze "starých" dezénů byl dezén Nokian i3, který byl určen pro malé kompakty a rodinné vozy a vyráběl se 7 let. Nový dezén nese název Nokian iLine. Jeho hlavní devizou je vysoký kilometrový proběh a výdrž, výborné vlastnosti na mokré vozovce a vysoký jízdní komfort. Dezén iLine si od dezénu Line převzal spoustu technologií, jako jsou leštěné hlavní drážky pro rychlý odvod vody a samozřejmostí je i technologie golfového míčku pro tichou jízdu, jako u ostatních nokianů. Novinkou jsou pro zabránění aquaplaningu na vnitřních a vnějších ramenech tzv. Venturiho drážky, tím se budeme podrobně zabývat v recenzi. U pneumatiky je zcela nová směs s příměsí oxidu křemičitého. Pneumatika se bude vyrábět od 13 do 15 palcových velikostí + v rozměru 205/55 R16 91H, bude dosahovat výborných hodnot valivého odporu C a přilnavosti na mokru C, čehož prakticky žádná pneumatika u malých rozměrů u žádného výrobce komplexně zatím nedosáhla. Dle našeho názoru je to nejlepší pneumatika v poměru cena/výkon pro běžné uživatele a řidiče, kteří chtějí kvalitní a bezpečnou pneumatiku.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |   další > | na konec >>
návštěvníků stránky
celkem822 370
tento týden4 114
dnes538