Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

Barum Polaris 3:

Barum Polaris 3

Barum Polaris 3 je novinka zimní sezony 2010-11 a jedná se o přímého nástupce dezénu Polaris 2, který se vyráběl 6 let. Dezén Polaris 3 doznal oproti předchůdci mnoho změn jak ve tvaru dezénu, tak i konstrukci samotné pneumatiky. Nutno podotknout, že si novinka vede poměrně velmi dobře i v mezinárodních testech ADACu. Letos v testu rozměru 165/70 R14 81T skončil na čtvrtém místě a zanechal za sebou takové značky jako Goodyear a Dunlop.
Nový dezén je stejně jako předchůdce směrový, ale to je také vše, co si ze staré Polaris 2 tento dezén vzal. Pneumatiku tvoří zkosené dezénové bloky, které nejsou umístěny ve stejné rovině. Tím je zajištěn velmi harmonický odvod vody a sněhu z drážek. Nutno podotknout, že nová pneumatika získala v hodnocení přilnavosti na mokru písmeno C, což je velmi dobrý výsledek. Dezén je podobně jako ostatní moderní pneumatiky oblý s důrazem na střed, hrany pneumatiky jso zaoblené, aby byla zajištěna vysoká přilnavost na sněhu a velmi dobrá jízdní stabilita. Záběrové lamelky jsou rovné kopírující zkos dezénu a prokládané kolmými drážkami, které drží pneumatiku stabilní při rychlé jízdě a při jízdě do zatčáky. Zároveň se lamelky díky jejich konstrukci a sklonu velmi dobře samy čistí, nedochází tak k zalepení drážek dezénu sněhem. 
Dezénové bloky jsou navíc velmi pevné, to pomáhá výrazně jízdní stabilitě a jízdě po mokré vozovce, že se bloky nežvýkají a nedochází tak ke smyku bloků po vozovce.  Velkou zajímavostí jsou boční drážky dezénu, které zasahují opravdu hodně do boku pneumatiky. Tyto drážky v ramenní oblasti pomáhají při jízdě na sněhu a drží stabilitu. Zároveň jsou v ramenních dezénových blocích doplňkové obvodové drážky, které pomáhají odvodu vody za pneumatiku, ale hlavně pomáhají stabilitě a snižují riziko aquaplaningu. 
Barum Polaris 3 je pochopitelně velmi oblíbená pneumatika. Nutno podotknout, že léta vývoje pneumatiky nebyly ztracené. Pneumatika opravdu pokročila hodně dál a musíme podotknout, že oproti Polaris 2 je o 2 třídy lepší. Je to bezpečná, spolehlivá pneumatika za velmi dobrou cenu s vysokým poměrem kvality. Pneumatika má velmi dobrý kilometrový proběh a je komfortní. Pneumatiku určitě doporučujeme.
Kompletní nabídku pneumatik Barum Polaris 3 si můžete prohlédnout zde

návštěvníků stránky
celkem2 093 662
tento týden2 066
dnes292