Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

Nokian WR SUV 3:

Nokian WR SUV 3

Nokian WR SUV 3 je novinkou pro zimní sezonu 2013-14. Finové se rozhodli nahradit svůj léty ozkoušený a prověřený dezén Nokian WR G2 SUV novým modelem. Nokian WR SUV 3 svojí konstrukcí, designem drážek odpovídá současnému směrování Nokianu v segmentu zimních pneumatik. Novinka se uvedla velmi dobře hned na úvod. V testu pneumatik německého magazínu Off-Road, který vydádá proslulý Auto Bild tato pneumatika vyhrála v testovaném rozměru 235/65 R17, což je asi nejobvyklejší rozměr pro vozidla SUV a nechala za sebou takové značky jako Michelin, Continental, Bridgestone a Goodyear. Nutno podotknout, že vlivem měnícího se portfolia obutí na vozidlech, která jsou určena do kategorie SUV, je tato pneumatika ideální volbou, protože vlivem své konstrukce a dezénu splňuje kriteria pro každodenní použití. Vezměme si rozměr 235/65 R17. Ještě donedávna to byl rozměr, který se montoval na vozidla typu Mercedes ML, VW Touareg, Volvo XC60 a dnes ho najdeme na vozidlech jako Audi Allroad, vycházející z modelu A6. Tuto novinku si tedy pojďme ukázat a představit. Nokian WR SUV 3 je zároveň první zimní SUV pneumatikou s hodnocením A ve valivém odporu a A v přilnavosti na mokru a dosáhla toho v rozměru 265/50 R19.
Nový dezén WR SUV 3, má proti WR G2 SUV jednu zásadní změnu už na pohled. Je směrový, zatímco WR G2 SUV měla dezén asymetrický. To samo o sobě už tuto pneumatiku posílá daleko dál. Protože směrová pneumatika, byť u těchto vozidel je pohon 4x4, daleko lépe zabírá v hlubokém sněhu a daleko lépe brzdí. A to si vemte, že WR G2 SUV byla na tyto vlastnosti jakožto asymetrická zimní pneumatika jednoznačně jedna z nejlepších. 
Středovou část pneumatiky tvoří masivní středové obvodové žebro, do kterého jsou zaseknuty drobné zářezy, pro zvýšení brzdných vlastností a záběru na sněhu a ledu. Toto žebro je ohraničeno dvěmi obvodovými odvodovými drážkami. V drážkách je jedna velmi zajímá věc. Je v ní další inovace od Nokianu a tou jsou profilové blokové stabilizátory. Tyto stabilizátory zajišťují jízdní stabilitu na suché vozovce, pomáhají při vytlačování sněhu a zabraňují zaseknutí kamínků. 
Další novinkou jsou tzv. Medvědí drápy. To jsou ty malé výstupky na boku dezénových bloků s lichoběžníkovým tvarem. Tyto drápy mají jednoznačný úkol, zajistit maximální záběr na sněhu. To je výborná věc, protože nejen lamelami zabírá dezénový blok, protože tyto lichoběžníky se zarývají do hlubokého a měkkého sněhu a zajišťují tak záběr a vyházaování sněhu z dezénu a hlavně zabírají v blátě.
Zámkové záběrové 3D lamelky pneumatiky jsou převzaty z dezénu Nokian WR A3, která je určená pro vysoce výkonné automobily. Což je opravdu dobře, protože vzhledem k tomu, že SUV jsou ve většině případů vozidla s velmi vysokým výkonem. Krajní odtokové drážky jsou navíc jak je u Nokianu zvykem leštěné. 
Nokian WR SUV 3 je ideální volbou pro každého majitele SUV. Je to pohodová pneumatika, která Vás neuhučí k smrti, skvěle funguje na jakémkoliv typu povrchu a ještě je za velmi zajímavou cenu a to jsou všechno důvody, proč volit právět tuto pneumatiku. Pneumatika si na nic nehraje a odvede Vám 100% práci. 


Pneumatiky Nokian WR SUV 3 můžete zakoupit v našem obchodě. Kompletní nabídku zimních SUV pneumatik Nokian, naleznete ZDE

návštěvníků stránky
celkem2 093 660
tento týden2 064
dnes290