Svet-Stranek.cz
www.mpneu.cz

Semperit Master-Grip 2:

Semperit Master-Grip 2

Semperit Master-Grip 2, je novinkou pro zimní sezonu 2014. Rakouský výrobce pneumatiky Semperit, který spadá do koncernu Continental, uvedl na trh nástupce velmi úspěšného dezénu Master-Grip. Musím říct, že z pneumatik určených pro malé kompatky a malé vozy střední třídy je to dle mého názoru jedna z nejpovedenějších pneumatik posledních let. Ostatně Semperit má ve svém znaku slogan: Alpine Proven. Toto logo je nejen na etiketě výrobce, ale také vyražené na bočnici pneumatiky a znamená fakt, že Semperit při svém vývoji své pneumatiky testuje a vyvíjí přímo v rakouských a švýcarských alpách. A je fakt, že díky tomu Semperit hraje co do vlastností na zimích pneumatikách velmi vysokou hru. Což dokázal i u dezénu Speed-Grip 2, který je určen pro vozy vyšší střední třídy a který svými vlastnostmi za sebou nechává mnoho premiových výrobců a v testech se postaral o nejedno překvapení. Semperit je značka, která je dělaná opravdu na maximální jízdní vlastnosti na zimním povrchu. Nový dezén Master-Grip 2 má spoustu inovativních technologií a tak si tuto pneumatiku pojďme ukázat.
Nový dezén je podobně jako jeho předchůdce směrový. Zásadní rozdíl je v tom, že Master-Grip 2 má přídané masivní středové žebro s velkým množstvím záběrových lamelek, které posiluje jízdu v přímém směru a hlavně jízdní stabilitu pneumatiky na zasněženém povrchu. Co se mně osobně nejvíce líbí, že dezénové žebro má vrypy i po stranách, což je výborná věc při jízdě do zatáčky, kdy se blok naklopí a zarývá se do sněhu. Další velmi zajímavou novinkou je, že středové žebro je z boku perforované (obr. níže z boku středového žebra), to má vliv na dvě věci, tyto drobné žlábky mají za úkol podobně jako u Nokianu rozrážet vzduch, takže pneumatika je daleko tíšší, protože dochází k rozvlnění vzduchového toku a také, že při jízdě do zatáčky to podporuje přilnavost, jelikož se dezénový blok neláme. 
Další velmi podstastnou změnou jsou krajní dezénové bloky, které mají kostkovitý spád a hlavně skrz celý dezén jsou v nich zářezy tvořící pomyslné písmenko V, To pomáhá jednak odvodu vody a hlavně jízdní stabilitě při jízdě do zatáček na sněhu a ledu. Něco podobného můžeme vidět i u Dunlop SP Winter Sport 4D, ale u Semperitu je těchto zářezů daleko větší množství. Navíc krajní dezénové bloky jsou spojené ve dva páry s rovnými záběrovými lamelkami.  Krajní bloky jsou vůbec taková technologie u celého koncernu Continental velmi zajímavou záležitostí a myslím, že se moc nepletu, že tento typ krajních bloků uvidíme za pár let u nástupce dezénu Continental TS850 a Master-Grip 2 je takovou první vlaštovkou.
Velmi zajímavý je také tvar profilu pneumatiky, pneumatika je totiž hodně zaoblená od kajních bloků, ale na středu je rovná, což bude zajišťovat rovnoměrný záběr na sněhu, ale také výborné vyhrábavací schopnosti při zapadnutí do hlubokého sněhu. 
Další velmi zajímavou novinkou je zubatost krajních bloků a lamelek, které jsou proti sobě trochu předsazené, což má za následek daleko vyšší záběrovou schopnost v hlubokém sněhu a hlavně naklápění při jízdě do zatáčky a tím nižší deformaci dezénových bloků.
Nesmíme ale zapomenout na středové dezénové bloky, které mají tvar podobný jako Continental TS850, u které se velmi osvědčily a zajišťují maximální brzdné a záběrové vlastnosti pneumatiky na zasněženém povrchu. Semperit Master-Grip 2 se vyrábí v primárně 13" a 14" velikostech. Je určená pro vozy typu Škoda Fabia, Peugeot 206 a další vozidla této velikosti. Osobně se mi tento dezén strašně moc líbí, je vidět, že je propcovaný, promyšlený do detailu. Vůbec, když vezmu skupinu Continental, do které spadá Barum, Semperit a Matador, tak bych na místě koncernu Michelin úplně klidný nebyl, jelikož Kleber a BF Goodrich vyrábí už roky stále stejné dezény beze změn, které jsou sice naprosto dostačující, ale mohu s jistotou říct, že Semperit Master-Grip 2 tuto hranici opravdu velmi posunul daleko dál. 

Je to ideální pneumatika v poměru cena/výkon, která je díky svým vlastnostem na opravdu vysoké úrovni a je to jednoznačně špičková a velmi bezpečná a jistá pneumatika.Zimní pneumatiky Semperit Master-Grip 2 můžete také zakoupit v našem obchodě. Kompletní nabídku zimních pneumatik, naleznete ZDE

návštěvníků stránky
celkem2 077 968
tento týden57
dnes57